XX. század Legendás modelljei * 1978-1994. "Belle Époque" modell korszakom @barnainciilona ... 2006- a fényképezőgép másik oldalán... @ilonabarnabiphotonews
a Magyar Divat Szövetség örökös tiszteletbeli elnök, alapító a Magyar Retro Divatvilág Nagyasszonya, IKON születésnapját ünnepeljük ma! Sok szeretettel, örökre a szívünkben találtál helyet drága Magda:
Két hónapja úgy döntöttem, hogy a nyilvánosság előtt nem szólalok meg, és a jogszolgáltatásra bízom az ügyet. De már nem hagyhatom szó nélkül, hogy olyan állításokat terjesszenek rólam, amelyek teljesen ellentétesek azzal, aki vagyok, és hogy a valóság rovására olykor abszurd és felháborító vádak, valamint pletykák terjedjenek.
A kilencvenes években ismertem meg Flavie Flament-et. Az én pályafutásom már elkezdődött, az övé pedig éppen akkor indult. Keresztezték egymást az útjaink, néhányszor újra találkoztunk, és volt közöttünk egy rövid kapcsolat.
Ez a kapcsolat nem volt sem erőszakos, sem kényszerítő, sem alattomos. Nem történt sem nemi erőszak, sem droghasználat. Soha nem bántalmaztam őt, és nem hagytam magára egy „lepusztult szálloda” előtt.
Akik akkoriban ismertek bennünket, akik később is kapcsolatban maradtak velünk, akik az évek során láttak minket újra találkozni akár televíziós műsorokban, akár a magánéletben, soha nem érzékeltek közöttünk mást, mint a közös emlékekből fakadó kölcsönös jó viszonyt.
Nem értem, miért mesél ma hirtelen Flavie Flament egy másik, sötét történetet, és miért tenne feljelentést ellenem. Egyszerűen tudom, hogy ez a történet nem igaz.
Soha nem kényszerítettem nőt semmire. Soha nem kábítottam be, manipuláltam vagy próbáltam bárkit alávetni az akaratomnak.
Soha nem használtam a hírnevemet arra, hogy bárkit bántalmazzak vagy nem kölcsönös beleegyezésen alapuló kapcsolatot szerezzek.
Megértem, hogy a köztünk lévő korkülönbség ma reakciókat válthat ki. Azt is megértem, hogy a hírnév vagy a társadalmi státusz torzíthat egy csábításon alapuló kapcsolatot.
Talán azt mondják majd, hogy ez az üzenet összetett egy olyan társadalomban, ahol mindennek feketének vagy fehérnek kell lennie.
Valójában egyszerű: soha nem kényszerítettem nőt semmire. És soha nem akartam senkit megbántani.
És ha bárkit megbánthattam, azt őszintén sajnálom.
Hetek óta több hang követeli a nyilvános elítélésemet, bírósági eljárás nélkül, mintha a vádak sokasága önmagában elegendő lenne az igazság megállapításához.
Az igazságszolgáltatás feladata lesz – amelyben teljes mértékben megbízom –, hogy teljes fényt derítsen ezekre a vádakra; ezt már korábban is megtette.
Küzdeni fogok előtte az igazság védelmében. Megvédem magam azokért, akik támogatnak engem, a családomért, a csapatomért, a barátaimért, a közönségemért, amellyel hűséges és megingathatatlan kapcsolat köt össze, valamint mindazokért, akik nem akarják, hogy társadalmunk lemondjon a legalapvetőbb elveiről: az ártatlanság vélelméről, a tisztességes eljáráshoz való jogról és az igazságszolgáltatásról.
Addig is folytatom a munkámat ugyanazzal az elkötelezettséggel és ugyanazzal a szenvedéllyel.
48 órás őrizet után a nanterre-i ügyészség szerdán vádemelést és előzetes letartóztatást kért a 67 éves művész ellen, akit több szexuális erőszakkal vádolnak, de ezeket határozottan tagadja. Végül 500 ezer euró óvadék ellenében szabadlábra helyezték. (Forrás!)
New Yorktól Pekingig a világ összes repülőterein ismerték a nevét, ahol a MALÉV megfordult. Somogyvári József kapitány tegnap délutántól fogva már az égi utakat járja. Isten veled Soma!
Ezekkel a fájó gondolatokkal búcsúzott Módos Gábor fotóművész barátjától, egy IKON tovaszállt, de örök, szép emlék maradt sokunk szívében.
„Soma kapitány”, ahogy mindenki emlegette, a Nyíregyházi Főiskola első évfolyamán szerezte meg repülőgép-vezetői képesítését, és pályafutása során IL–18-ason, Tu–154-esen, Boeing 737–esen és Boeing 767–esen repült.
A típusok közül a szélestörzsű 767–eshez kötődött a legjobban, ezen teljesítette élete legszebb és legemlékezetesebb járatait a világ számos pontjára, és még nyugdíjba vonulása után is szívesen mesélt erről a repülőgépcsaládról. A géppel eljutott Amerikába, Dél-Afrikába és Japánba is.
Az Aeropark egy korábbi interjú részletével emlékezik rá, Soma kapitány rendszeres látogatója volt a múzeumnak. A 767-esről így nyilatkozott annak idején:
Repültem IL–18-assal, Tu–154-essel, az is nagyon jó, még igazi repülő volt… Olyan ez, mint amikor az ember egy Trabantból átül egy Volgába, a Volgából pedig egy Rolls-Royce-ba. Nekem a 767-es volt a Rolls-Royce.
A repülés számítógépesedéséről nem panaszkodott, inkább természetesnek tartotta: „Ebben a világban az ember nem sokat ér, ha nem ért a számítógéphez. El lehet képzelni, hogy ha New Yorkba megyünk, ahol harminc másodpercenként leszáll egy repülő ugyanarra a pályára, ott nem lehet komputer nélkül dolgozni.”
A manuális vezetést is szerette, és büszke volt arra, milyen precízen lehetett leszállni a nagy géppel: „Háromemeletnyi magasságban ülünk, amikor a két főfutó földet ér, és így kell odatenni a gépet, nem három méterről odaejteni.”
"Egy életen át mindig csinos ANYUKÁM, a '60-as évek divatjában, Budapest egyik terén. Ezt az elől gombos terakotta színű ruháját nagyon szerettem és szeretettel őrzöm a mai napig az emlékeimben. Életem során többször visszaköszönt a ruhatáramban ez a klasszikus fazon. Anyukámtól tanultam meg, hogy a visszafogott elegancia örök, nincs színekhez, időhöz kötve. Ezt, többek között visszaigazolta a Clara Szalon Nádor Vera divattervező ruhakölteménye, ami az Ez a divat címlapja lett. Mikor megláttam Saint-Tropez Hotel Byblos luxus üzletében királykék színben, a ruhatáramból kihagyhatatlan volt és az Átváltoztatjuk Magazin címlapjára került."
" A SZÉPSÉG MINDENNÉL JOBB AJÁNLÓLEVÉL"
[Arisztotelész]
"Jászfényszarutól
a
Clara Szalonig"
"Az EZ A DIVAT nem ugródeszka! Dehogynem! Alig telt el néhány nap és jó szemű fotóriportereink máris úgy vélték: minek az a sok egyeztetés, némi növényvédőszer és egy-két divatcikk miatt, amikor Inci "kéznél van", ráadásul hibátlan alakú és megejtően mosolyog... és elkezdődött a munkatársat nem fotózunk tilalom" kijátszása: csak a kezét, amelyben valamit fog, aztán csak a lábát, mindössze három-négy pár cipőbe kell belebújni és Incinek olyan szép a lába... Kéz, láb, majd félprofil, beugrás az Ifjúsági Divatbizottság bemutatóján, ahol szerkesztőségünk háziasszonyaként volt jelen az Ez a Divat klubban és máris elkezdődött valami...
Az elmúlt nyolc év bizonyítja, jól tettük, hogy megváltoztattuk álláspontunkat, hogy segítettük manekenné válását. Erre termett! Igaz, elvesztettünk egy pontos, precíz kollégát, aki gyorsan és gyönyörűen gépelt, a helyesírás a kisujjában volt, de nyertünk egy érdekes magunk formálta fotómodellt.
Akiből egycsapásra manöken is lett! Pátyolgattuk, öltöztettük, saját holminkat hoztuk össze manekenvizsgájára, de valójában ő formálta önmagát. Óriási az átváltozás készsége! Láttam rajta, amíg itt dolgozott szerkesztőségünkben, hogy nap, mint nap mindent "lefényképezett": ki hogyan jelent meg az akkori sztár manekenek közül, hogyan sminkelt, hogyan dolgozott együtt a fotóssal, hogyan oldotta meg "a ruha vagy én" kompromisszumot.
Úgy vélem, Inci ma is sorra, rendre előhívja ezeket a képeket. Gyors agya, rendszerező készsége mindent hasznosít. Azt is megtanulta, hogy a külső adottságok mit sem érnek belső tartalom nélkül. Már tud, de még mindig szorgalmasan tanul franciául, tornára, dzsessz balettre jár, finomakat főz ugyan, de a futásról sem feledkezik meg. Addig ül a tükör előtt és kísérletezik frizurával, sminkkel, ruhával, míg teljes az átváltozás, a naprakész divatdiktálta megújulás. Nem véletlen tehát, hogy alig nyolc év alatt jutott el Jászfényszarutól a legrangosabb kifutókig." [Zsigmond Márta főszerkesztő]
Lassan több, mint negyven év telt el az első cseresznye szüretünk óta. 1987. évben költöztünk be a Verecke Lépcső otthonunkba. Úgy éreztük mindig, hogy a kert nagy ajándék. Télen, ha leesett az első hó fiammal szánkóztunk, síeltünk, hóembert építettünk. Ez azóta is így van és ehhez Ivana örömmel csatlakozott. Mindent igyekeztem átadni, ahogy nekem gyerekkoromban volt a Nagyiéknál Jászfényszarun. Ott hatalmas kertünk volt és telis, de teli gyümölcsfákkal, szőlővel, ribizlivel, piszkével (egres). A kajszibarack az igazán felejthetetlen a mai napig, hatalmasak voltak és mézédesek. Ellenben cseresznyefánk az nem volt, valahogy ettől mindig szomorú is voltam, mert a szomszéd fája roskadozott a pirosló szemektől és én csak messziről nézhettem. Nagyapa ezt is kioldotta, mint úgy általában minden gondot, ami persze nem volt az, de gyerekfejjel igen. Mivel Budapesten dolgozott, reggel ment a busszal és késő este érkezett vissza. Az első cseresznyét, ami abban az évben termett mindig elhozta, picinyke csomóba kötve tíz szem. Kapuban ácsorogva vártam ésmikor befordult a sarkon rohantam elébe. Hangosan kiabáltam:
- Nagyapa... Nagyapa hoztál cseresznyét nekem? - rám nézett, halvány mosoly a szájaszegletében,mint úgy általában, de hangosankicsit szigorúan azt mondta:
Icikém, sajnos elfogyott mikorra odaértem... - mikor meglátta, hogy majdnem sírtam. Elővarázsolta a pici összekötött cseresznye csomót és hangosan nevetve kezembe nyomta.
Felragyogott az arcom a boldogságtól. Azt hiszem én voltam a világ legboldogabb gyereke abban a percben. Majdnem egy hétig eszegettem arra pontosan emlékszem, húztam az időt, hogy minél tovább tartson az örömöm. Szóval nekem a cseresznye szüretünk mindig ezt jelenti. Minden évben, amikor megérik a cseresznye a mi fánkon a kertünkben, ez a történet újra éled. Ebben az évben különösen örültünk a cseresznye szüretünknek, mert évekig alig hozott termést, betegeskedett. Fiam egyik kedvenc időtöltése a növények gondozása, termesztése. Gondoskodásának köszönhetően idén a fánk meghálálta és roskadozott a piros bogyóktól.
"A multitalentum ikon, Lenny Kravitz bejelentette Lenny Kravitz Live 2026 elnevezésű turnéját, amellyel szinte napra pontosan két évvel nagysikerű budapesti koncertje után tér vissza hozzánk augusztus 2-án a Budapest Arénába.
Lenny Kravitz korunk egyik legkiemelkedőbb rockzenésze, aki több mint három évtizedes karrierje során túllépett a műfaji, stílusbeli, faji és társadalmi határokon. A hatvanas–hetvenes évek soul-, rock- és funk-hatásait ünneplő szerző, producer és multiinstrumentalista zenész négy GRAMMY®-díj tulajdonosa.
A méltán sikeres Blue Electric Light Tour 2025 után, - amely teltházas fellépéseket hozott Európában, Dél-Amerikában, Ausztráliában és egy Las Vegas-i előadás sorozatot is magában foglalt -, Kravitz folytatja azt, amit a Billboard csak „Lennaissance”-nek nevez, azaz a világraszóló siker és kreatív újjászületés időszakát." (FORRÁS)
"Óriási szakmai tapasztalatát az Elegant Design vezetői székéből felállva sem dobja a sutba, mert segít a gyermekeinek a gyárban, közösségi és jótékonysági munkákban, oktatásban vesz részt, a Magyar Divatszövetség és a két éve az általa létrehozott alapítvány, a Patnonage 99 tevékenységében találkozhatunk Ildikó tenni akarásával." (Forrás!)
Szomorú hír érkezett ma, hogy a fenti sorok már múlt időben értendők, de egy biztos, hogy dr Medgyessy Ildikó örökre velünk marad! Köszönjük azt a sok szép gondolatot, amit megvalósított életében és szebbé tette a magyar divat világát! (#barnainciilona)
Le Jury du 79e Festival de Cannes, présidé par le réalisateur, scénariste et producteur sud-coréenPark Chan-wook, entouré de l’actrice et productrice américaineDemi Moore, de l’actrice et productrice irlandaise-éthiopienneRuth Negga, de la réalisatrice et scénariste belgeLaura Wandel, de la réalisatrice et scénariste chinoiseChloé Zhao, du réalisateur et scénariste chilienDiego Céspedes, de l’acteur ivoirien-américainIsaach De Bankolé, du scénariste écossaisPaul Lavertyet de l’acteur suédoisStellan Skarsgård, a remis son palmarès parmi les 22 films présentés en Compétition cette année.
LE PRIX CST DE L’ARTISTE-TECHNICIEN est décerné à Nicolas Rumpl, Chef monteur du film Notre Salut réalisé par Emmanuel Marre
« Les partis pris subtils du montage révèlent l’esthétique visuelle, l’ambition de la mise en scène et le jeu des comédiens du film “Notre Salut“ d’Emmanuel Marre. »
LE PRIX CST DE LA JEUNE TECHNICIENNE est décerné à Esther Mysius, Cheffe décoratrice du film Histoires de la nuit réalisé par Léa Mysius
« Le travail intime d’élaboration des décors leur permet de devenir une réelle partie prenante à la narration. »
kapta meg a tiszteletbeli #Aranypálmadíjat#cannes2026#filmfesztiválon kiérdemelten, amit meghatottan vett át, mert meglepetés volt.. Megemlíteném, mert lehet kevesen tudják, hogy : Több mint 70 órányi precíz kézi munkát igényel a cannes-i filmfesztivál fődíjának, az Arany Pálmának az elkészítése a híres svájci Chopard ékszermanufaktúra #Genf környéki műhelyeiben... @követő
Les stars françaises sont toujours au rendez-vous de ce 79e Festival de Cannes. Marion Cotillard et Noémie Merlant ont monté les marches du palais des festivals pour le film « Roma Elastica » de Bertrand Mandico.